Zásady správného používání a ošetření obuvi

1. Při výběru obuvi dbejte na to ....
1. Při výběru obuvi dbejte na to,aby zvolený typ,číslo a tvar obuvi odpovídal vašim potřebám.Obuv při nákupu pečlivě vyzkoušejte.Nevhodně zvolený typ obuvi,nepsrávná velikost,střih nebo tvar obuvi nemůže být důvdem k pozdější reklamaci.
2. Užívání obuvi - při výběru rozlišujte obuv podle účelu(pracovní ,společenská,vycházková, domácí,sportovní apod.) Novou obuv noste zpočátku kratší čas,aby se přizpůsobila tvaru nohy
3. Životnost obuvi - závisí na jejím sprpávném udržování a ošetřování (sprej na ošetření obuvi)
4. Usňová obuv
- nerovnoměrná kresba líce a částečná rozdílnost povrchu je chrarakteristická pro přírodní useň
- barevná obuv může částečně pouštět barvu při promoknutí nebo pocení nohou,obzvláště obuv bez podšívky
- usňová obuv a obuv s měkčenou stelkou se nesmí namáčet ve vodě ani prát v pračce a při navlhnutí je nutné nechat obuv přirozeně vyschnout
Obuv je nutné často střídat,zejména v nepříznivém počasí.
Návod na ošetření jednotlivých druhů obuvi:
Obuv z hladkých usní - setřít nečistoty hadříkem případně vlhkou houbou.Suchou useň natřít krémem určeným pro přílušný druh usně a typ její povrchové úpravy.
Vlasové materiály - velur,nubuk,orladno-znečistění odrstranit gumový,krepovým kartáčkem nebo speciální gumou.Na ošetření jsou vhodné impregnačn´í přípravky ve spreji.vlasová useň se nikdy nekrémuje!
Udržování obalové stélky - navlhčeným hadříkem opatrně setřeme špínu anatřeme bezbarvým krémem.
Udržování omyvatelné stélky - obuv pokud to jde se rozepně a pomocí namočeného kartáčku s přípravkem saponátu se vydrhne.Pak se opláchne čistou vodou a vytře suchým hadříkem a nechá volně schnout.
Chození v kvalitní obuvi, zlepšuje nejen kvalitu života, ale také prospívá zdraví.
22.11.2016