KDY JE SPRÁVNÁ DOBA NA OBĚD?

KDY JE SPRÁVNÁ DOBA NA OBĚD?

Uspěchanou a hektickou dobu zažívají v současnosti na vlastní kůži tisíce lidí. Práce je moc a času málo. Kvůli pracovním povinnostem odkládají mnozí své koníčky a záliby, nemají čas na vlastní rodinu a děti, a dokonce ani na základní potřeby vlastního těla, jakou přísun jídla určitě je. Češi se prostě řídí množstvím práce, ne hladem.

...Z nedávného průzkumu ohledně stravování jednoznačně vyplynulo, že řada Čechů se při stanovení doby oběda už dávno neřídí vlastními pocity (hladem), ale tím, kdy jim to nejméně naruší pracovní povinnosti. V určitou standardní hodinu, nebo když mají hlad, se stravuje pouhých 23 % lidí.

Klid na jídlo

Zpráva z průzkumu uvádí, že 13 % Čechů plánuje oběd tak, aby ho stihli v čase stanovené polední pauzy. 15 % dotázaných pak vyráží na jídlo až tehdy, jsou-li si jisti, že na něj budou mít dostatek času. Není tak výjimkou, že u některých lidí nastane „volno” na oběd až třeba ve tři hodiny odpoledne.

Na vychutnání není čas, pracovat se musí pořád

I v přesně stanovené době oběda se ale mnozí lidé nedokážou nebo nemohou i tak odtrhnout od práce. Kontrolují e-maily, vyřizují neodkladné telefony. I z toho důvodu je citelný nárůst požadavků na stravovací zařízení, aby měla připojení wi-fi.

Snídaně kolem šesté sedmé ráno, oběd v poledne a večeře v šest večer. Tak možná měli naši předci nalinkovaný den, co se stravování týče. I my naše děti učíme, že jíst se má pravidelně a ve stejnou dobu. Mnozí dospělí to ale v dnešní době sami nedodržují. Ne že by neměli hlad, jen jednoduše nemají čas nebo možnost odtrhnout se od práce.

CO BY SE VÁM  OD NÁS MOHLO V PRÁCI HODIT?

Kvalitní zdravotní pantofle, ortopedické vložky do bot, zdravotní ponožky s jemným svěrem lemu, stahovací podkolenky nebo punčochy, antibakteriální sprej do bot, rehabilitační mič místo židle, sedací klín na židli, zádová opěrka, bandáže, vybavené lékárničky, dezinfekce na ruce a plochy, nůžky, pinzety....

 

                      

 

 

Použitý článek z Novinky.cz, obrázek Sportydays.cz

 

22.05.2018

 

ARCHIV AKTUALIT

Hledat


Nabídka

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Navštivte nás na Facebooku

Aktuálně

UPOZORNĚNÍn

23.07.2018 - PROVOZ E-SHOPU PŘERUŠEN !!! Nepřijímáme žádné objednávky (ani jako osobní odběr)přes  e-shop, fungujme  pouze jako kamenná prodejna. Otevírací doba 8-12 13-17h, po-pá.Těšíme se na vás. Kolektiv ZP 

 

PROVOZ DOČASNĚ PŘERUŠEN !!

07.06.2018 - Omlouváme se všem našim zákazníkům, ale z technických důvodů je provoz e- shopu dočasně přerušen.FUNGJEME STÁLE JAKO KAMENNÁ PRODEJNA A TO UŽ OD ROKU  1995.PROVOZ KAMENNÉ PRODEJNY NEPŘERUŠEN!!TĚŠÍME SE NA VÁS.KOLEKTIV ZP 

 

AKČNÍ NABÍDKA

Tena lady Miniplus wings

Tena lady Miniplus wings Inkontinentní vložky

Více

 

DOPORUČUJEME

Rašelinový ledvinový polštářek

Rašelinový ledvinový polštářek Ledvinový polštářek ze 100% přírodní rašeliny.

Více

 

Nejprodávanější

Otovent

Otovent Otovent vyrovnává tlak ve středním uchu a snižuje příznaky/zalehnutí,pískaní/.

Více